Chicago Co-Ed Schedule

Games start promptly at the listed times. Each team plays once a week.  Make sure you are heading to the right place!

Here is a Map of the Softball Field Locations.

Rules 

Players Must Play in Regular Season, to be eligible for Playoffs. 

Directions

Monday June 12 powered by Dr. Jacob D.D.S.Week 1 - Windy City Fieldhouse (Volleyball)SportCourt/ Field
7:00 - 8:00 pmTeam UM Alumni (Spikeball) v. Team Reef (Fox in a Box)Volleyball
(3x per)
Court 7
7:30 - 8:30 pmTeam Freeosk (Dr. Jacob D.D.S.) v. Team Stratton (Chicago Trolley)Volleyball
(3x per)
Court 8
8:00 - 9:00 pmTeam Wolter (Rockin' Refuel) v. Team Leiby (Chipotle)Volleyball
(3x per)
Court 7
8:30 - 9:30 pmTeam Gordon (Sandusky Lee) v. Team Castriano (SLA Insurance)Volleyball
(3x per)
Court 8
9:00 - 10:00 pmTeam Campbell & Co. (Karyn Collection) v. Team Mortier (The Bucket List)Volleyball
(3x per)
Court 7
Monday June 19 presented by Dr. Jacob D.D.S.Week 2 - Windy City Fieldhouse (Dodgeball)SportCourt/ Field
7:00 - 8:00 pmTeam Reef (Fox in a Box) v. Team Wolter (Rockin' Refuel)Dodgeball
(3x per)
Court 7
7:30 - 8:30 pmTeam Campbell & Co. (Karyn Collection) v. Team Freeosk (Dr. Jacob D.D.S.)Dodgeball
(3x per)
Court 8
8:00 - 9:00 pmTeam Gordon (Sandusky Lee) v. Team Leiby (Chipotle)Dodgeball
(3x per)
Court 7
8:30 - 9:30 pmTeam Castriano (SLA Insurance) v. Team Stratton (Chicago Trolley)Dodgeball
(3x per)
Court 8
9:00 - 10:00 pmTeam UM Alumni (Schweitzer Title) v. Team Mortier (The Bucket List)Dodgeball
(3x per)
Court 7
Monday June 26 presented by Dr. Jacob D.D.S.Week 3 - Foster Turf Field (Football)SportCourt/ Field
7:00 - 8:00 pmTeam Freeosk (Dr. Jacob D.D.S.) v. Team Leiby (Chipotle)Football
(25 pts)
Foster
7:00 - 8:00 pmTeam Stratton (Chicago Trolley) v. Team Campbell & Co. (Karyn Collection)Football
(25 pts)
Foster
8:00 - 9:00 pmTeam Gordon (Sandusky Lee) v. Team Reef (Fox in a Box)Football
(25 pts)
Foster
9:00 - 10:00 pmTeam Castriano (SLA Insurance) v. Team Mortier (The Bucket List)Football
(25 pts)
Foster
9:00 - 10:00 pmTeam UM Alumni (Schweitzer Title) v. Team Wolter (Rockin' Refuel)Football
(25 pts)
Foster
Monday July 3NO GAMES - July 4
Monday July 10 presented by Dr. Jacob D.D.S.Week 4 - Windy City Fieldhouse (Hoops & Indoor Soccer), Lincoln Park South Fields (Softball)SportCourt/ Field
7:00 - 8:00 pmTeam Gordon (Sandusky Lee) v. Team Freeosk (Dr. Jacob D.D.S.)Hoops
(20 pts)
Court 3
7:30 - 8:30 pmTeam Wolter (Rockin' Refuel) v. Team Campbell & Co. (Karyn Collection)Indoor Soccer
(25 pts)
Court 5
7:30 - 8:30 pmTeam Mortier (The Bucket List) v. Team Leiby (Chipotle)Softball
(30 pts)
Field 2
8:30 - 9:30 pmTeam UM Alumni (Schweitzer Title) v. Team Castriano (SLA Insurance)Indoor Soccer
(25 pts)
Court 5
8:30 - 9:30 pmTeam Stratton (Chicago Trolley) v. Team Reef (Fox in a Box)Softball
(30 pts)
Field 2
Monday July 17 presented by Dr. Jacob D.D.S.Week 5 - Windy City Fieldhouse (Hoops & Volleyball), Lincoln Park South Fields (Softball)SportCourt/ Field
7:00 - 8:00 pmTeam Castriano (SLA Insurance) v. Team Leiby (Chipotle)Volleyball
(3x per)
Court 7
7:30 - 8:30 pmTeam Wolter (Rockin' Refuel) v. Team Freeosk (Dr. Jacob D.D.S.)Softball
(30 pts)
Field 2
8:00 - 9:00 pmTeam Stratton (Chicago Trolley) v. Team Mortier (The Bucket List)Volleyball
(3x per)
Court 7
8:30 - 9:30 pmTeam Gordon (Sandusky Lee) v. Team UM Alumni (Schweitzer Title)Softball
(30 pts)
Field 2
9:00 - 10:00 pmTeam Campbell & Co. (Karyn Collection) v. Team Reef (Fox in a Box)Volleyball
(3x per)
Court 7
9:30 - 10:30 pmTeam Mortier (The Bucket List) v. Team Leiby (Chipotle)Softball
(30 pts)
Field 2
**Make-Up
Double Header
Monday July 24 presented by Dr. Jacob D.D.S.Week 6 - Windy City Fieldhouse (Hoops & Soccer), Lincoln Park South Fields (Softball)SportCourt/ Field
7:00 - 8:00 pmTeam Stratton (Chicago Trolley) v. Team Gordon (Sandusky Lee)Soccer
(25 pts)
Court 4
7:30 - 8:30 pmTeam Wolter (Rockin' Refuel) v. Team Castriano (SLA Insurance)Hoops
(20 pts)
Court 1
8:00 - 9:00 pmTeam Leiby (Chipotle) v. Team Reef (Fox in a Box)Soccer
(25 pts)
Court 4
8:30 - 9:30 pmTeam UM Alumni (Schweitzer Title) v. Team Campbell & Co. (Karyn Collection)Hoops
(20 pts)
Court 1
9:00 - 10:00 pmTeam Mortier (The Bucket List) v. Team Freeosk (Dr. Jacob D.D.S.)Soccer
(25 pts)
Court 4
9:30 - 10:30 pm Team Stratton (Chicago Trolley)** v. Team Reef (Fox in a Box)**Softball
(30 pts)
Field 2
**Make-Up
Double Header
Monday July 31 presented by Dr. Jacob D.D.S.Week 7 - Windy City Fieldhouse (Hoops & Volleyball), Lincoln Park South Fields (Softball), Wilson West Turf (Football)SportCourt/ Field
7:00 - 8:00 pmTeam Leiby (Chipotle) v. Team Stratton (Chicago Trolley)Hoops
(20 pts)
Court 2
7:30 - 8:30 pmTeam Wolter (Rockin' Refuel) v. Team Gordon (Sandusky Lee)Volleyball
(3x per)
Court 7
7:30 - 8:30 pmTeam Castriano (SLA Insurance) v. Team Campbell & Co. (Karyn Collection)Softball
(30 pts)
Field 2
8:00 - 9:00 pmTeam Mortier (The Bucket List) v. Team Reef (Fox in a Box)Hoops
(20 pts)
Court 2
8:30 - 9:30 pmTeam UM Alumni (Schweitzer Title) v. Team Freeosk (Dr. Jacob D.D.S.)Volleyball
(3x per)
Court 7
Monday Aug. 7 - PLAYOFFS presented by Dr. Jacob D.D.S.PLAYOFFS - Windy City Fieldhouse (Volleyball)SportCourt/ Field
7:00 - 8:00 pmOpening Rd:
8. Team Leiby (Chipotle) v. 9. Team Reef (Fox in a Box)
-- Winner plays at 8p
Volleyball
(Single
Elim.)
Court 7
7:00 - 8:00 pmOpening Rd:
7. Team Freeosk (Dr. Jacob D.D.S.) v. 10. Team Campbell & Co. (Karyn Collection)
-- Winner plays at 8p
Volleyball
(Single
Elim.)
Court 8
8:00 - 9:00 pmElite8:
1. Team Stratton (Chicago Trolley) v. Winner 8/9
Volleyball
(Single
Elim.)
Court 7
8:00 - 9:00 pmElite8:
2. Team Mortier (The Bucket List) v. Winner 7/10
Volleyball
(Single
Elim.)
Court 8
9:00 - 10:00 pmElite8:
3. Team Wolter (Rockin' Refuel) v. 6. Team Castriano (SLA Insurance)
Volleyball
(Single
Elim.)
Court 7
9:00 - 10:00 pmElite8:
4. Team UM Alumni (Spikeball) v. 5. Team Gordon (Sandusky Lee)
Volleyball
(Single
Elim.)
Court 8
Monday Aug. 14 - CHAMPIONSHIP MONDAY presented by Dr. Jacob D.D.S.PLAYOFFS - Windy City Fieldhouse (Indoor Soccer), Lincoln Park South Fields (Softball)SportCourt/ Field
7:00 - 8:00 pmFinal4:
1. Team Stratton (Chicago Trolley) v. 4. Team UM Alumni (Spikeball)
-- Winner plays at 8:30p
Indoor SoccerCourt 4
7:00 - 8:00 pmFinal4:
2. Team Mortier (The Bucket List) v. 6. Team Castriano (SLA Insurance)
-- Winner plays at 8:30p
Indoor SoccerCourt 5
8:30 - 9:30 pmChampionship:SoftballField 2