Chicago Summer Tuesday Hoops Schedule

Games start promptly at the listed times. Each team plays once a week.  Make sure you are heading to the right place!

Rules

Players Must Play in the Regular Season, to be eligible for Playoffs. 

Directions

Tuesday June 13 presented by The Bucket ListWindy City Fieldhouse - Hoops - Week 1Court #
7:00 - 8:00 pmTeam Maione (Rockin' Refuel) v. Team Dean (Crystal Lake CDJ)1
7:00 - 8:00 pmTeam Shlofrock (Sandusky Lee) v. Team Schur (SLA Insurance)3
8:00 - 9:00 pmTeam Schultz (Biaggi's) v. Team Rubin (Chicago Trolley)1
8:00 - 9:00 pmTeam Clark (Schweitzer Title) v. Team Darcy (The Bucket List)3
9:00 - 10:00 pmTeam Farris (Dr. Jacob D.D.S. Blue) v. Team Unger (Dr. Jacob D.D.S. Purple)1
9:00 - 10:00 pmTeam Geocaris (Chipotle) v. Team Brystkowski (CEA Study Abroad)3
Tuesday June 20 presented by The Bucket ListWindy City Fieldhouse - Hoops - Week 2Court #
7:00 - 8:00 pmTeam Rubin (Chicago Trolley) v. Team Clark (Schweitzer Title)1
7:00 - 8:00 pmTeam Shlofrock (Sandusky Lee) v. Team Unger (Dr. Jacob D.D.S. Purple)3
8:00 - 9:00 pmTeam Geocaris (Chipotle) v. Team Dean (Crystal Lake CDJ)1
8:00 - 9:00 pmTeam Schur (SLA Insurance) v. Team Farris (Dr. Jacob D.D.S. Blue)3
9:00 - 10:00 pmTeam Schultz (Biaggi's) v. Team Darcy (The Bucket List)1
9:00 - 10:00 pmTeam Maione (Rockin' Refuel) v. Team Brystkowski (CEA Study Abroad)3
Tuesday June 27 presented by The Bucket ListWindy City Fieldhouse - Hoops - Week 3Court
7:00 - 8:00 pmTeam Shlofrock (Sandusky Lee) v. Team Farris (Dr. Jacob D.D.S. Blue)Court 1
7:00 - 8:00 pmTeam Schur (SLA Insurance) v. Team Unger (Dr. Jacob D.D.S. Purple)Court 3
8:00 - 9:00 pmTeam Clark (Schweitzer Title) v. Team Maione (Rockin' Refuel)Court 1
8:00 - 9:00 pmTeam Dean (Crystal Lake CDJ) v. Team Darcy (The Bucket List)Court 3
9:00 - 10:00 pmTeam Schultz (Biaggi's) v. Team Geocaris (Chipotle)Court 1
9:00 - 10:00 pmTeam Rubin (Chicago Trolley) v. Team Brystkowski (CEA Study Abroad)Court 3
Tuesday July 4NO GAMES - JULY 4
Tuesday July 11 presented by The Bucket ListWindy City Fieldhouse - Hoops - Week 4Court #
7:00 - 8:00 pmTeam Brystkowski (CEA Study Abroad) v. Team Shlofrock (Sandusky Lee)1
7:00 - 8:00 pmTeam Farris (Dr. Jacob D.D.S. Blue) v. Team Schultz (Biaggi's)3
8:00 - 9:00 pmTeam Geocaris (Chipotle) v. Team Schur (SLA Insurance)1
8:00 - 9:00 pmTeam Clark (Schweitzer Title) v. Team Unger (Dr. Jacob D.D.S. Purple)3
9:00 - 10:00 pmTeam Rubin (Chicago Trolley) v. Team Dean (Crystal Lake CDJ)1
9:00 - 10:00 pmTeam Maione (Rockin' Refuel) v. Team Darcy (The Bucket List)3
Tuesday July 18 presented by The Bucket ListWindy City Fieldhouse - Hoops - Week 5Court #
7:00 - 8:00 pmTeam Maione (Rockin' Refuel) v. Team Rubin (Chicago Trolley)1
7:00 - 8:00 pmTeam Clark (Schweitzer Title) v. Team Darcy (The Bucket List)3
8:00 - 9:00 pmTeam Farris (Dr. Jacob D.D.S. Blue) v. Team Unger (Dr. Jacob D.D.S. Purple)1
8:00 - 9:00 pmTeam Geocaris (Chipotle) v. Team Shlofrock (Sandusky Lee)3
9:00 - 10:00 pmTeam Brystkowski (CEA Study Abroad) v. Team Schur (SLA Insurance)1
9:00 - 10:00 pmTeam Schultz (Biaggi's) v. Team Dean (Crystal Lake CDJ)3
Tuesday July 25 presented by The Bucket ListWindy City Fieldhouse - Hoops - Week 6Court #
7:00 - 8:00 pmTeam Farris (Dr. Jacob D.D.S. Blue) v. Team Rubin (Chicago Trolley)1
7:00 - 8:00 pmTeam Clark (Schweitzer Title) v. Team Shlofrock (Sandusky Lee)3
8:00 - 9:00 pmTeam Schultz (Biaggi's) v. Team Unger (Dr. Jacob D.D.S. Purple)1
8:00 - 9:00 pmTeam Darcy (The Bucket List) v. Team Brystkowski (CEA Study Abroad)3
9:00 - 10:00 pmTeam Schur (SLA Insurance) v. Team Dean (Crystal Lake CDJ)1
9:00 - 10:00 pmTeam Maione (Rockin' Refuel) v. Team Geocaris (Chipotle)3
Tuesday Aug. 1 presented by The Bucket ListWindy City Fieldhouse - Hoops - Week 7Court #
7:00 - 8:00 pmTeam Unger (Dr. Jacob D.D.S. Purple) v. Team Maione (Rockin' Refuel)1
7:00 - 8:00 pmTeam Shlofrock (Sandusky Lee) v. Team Schultz (Biaggi's)3
8:00 - 9:00 pmTeam Dean (Crystal Lake CDJ) v. Team Clark (Schweitzer Title)1
8:00 - 9:00 pmTeam Darcy (The Bucket List) v. Team Schur (SLA Insurance)3
9:00 - 10:00 pmTeam Brystkowski (CEA Study Abroad) v. Team Farris (Dr. Jacob D.D.S. Blue)1
9:00 - 10:00 pmTeam Geocaris (Chipotle) v. Team Rubin (Chicago Trolley)3
Tuesday Aug. 8 presented by The Bucket ListWindy City Fieldhouse - Hoops - PLAYOFFS
6:30 - 7:30 pmOpen. Rd1:
10. Team Geocaris (Chipotle) v. 11. Team Brystkowski (CEA Study Abroad)
-- Winner plays at 7:30p
6:30 - 7:30 pmOpen. Rd1:
9. Team Unger (Dr. Jacob D.D.S. Purple) v. 12. Team Farris (Dr. Jacob D.D.S. Blue)
-- Winner plays at 7:30p
7:30 - 8:30 pmOpen. Rd2:
8. Team Schur (SLA Insurance) v. 9/12
-- Winner plays at 8:30p
7:30 - 8:30 pmOpen Rd2:
7. Team Rubin (Chicago Trolley) v. 10/11
-- Winner plays at 8:30p
8:30 - 9:30 pmElite8:
2. Team Dean (Crystal Lake CDJ) v. 7/10/11
8:30 - 9:30 pmElite8:
1. Team Schultz (Biaggi's) v. 8/9/12
9:30 - 10:30 pmElite8:
3. Team Maione (Rockin' Refuel) v. 6. Team Shlofrock (Sandusky Lee)
9:30 - 10:30 pmElite8:
4. Team Clark (Schweitzer Title) v. 5. Team Darcy (The Bucket List)
Tuesday Aug. 15 presented by The Bucket ListWindy City Fieldhouse - Hoops - Championship Tuesday
7:30 - 8:30 pmFinal4:
1. Team Schultz (Biaggi's) v. 5. Team Darcy (The Bucket List)
-- Winner plays at 8:30p
7:30 - 8:30 pmFinal4:
2. Team Dean (Crystal Lake CDJ) v. 3. Team Maione (Rockin' Refuel)
-- Winner plays at 8:30p
8:30 - 9:30 pmChampionship: