Chicago Men’s Schedule

Games start promptly at the listed times. Each team plays once a week.  Make sure you are heading to the right place!

Here is a Map of the Softball Field Locations.

Rules

Players Must Play before Week 7, to be eligible for Week 7 VBall Tourney and/or Playoffs.

Directions

Monday June 12 powered by Dr. Jacob D.D.S.Week 1 - Windy City Fieldhouse (Hoops & Volleyball)SportCourt/ Field
7:00 - 8:00 pmTeam Kornblatt (RightFit Personal Training) v. Team Hubner (Biaggi's)Hoops
(13 pts)
Court 1
8:00 - 9:00 pmTeam Apuli (Rockin' Refuel) v. Team Dorfman (Hakimian Imports)Hoops
(13 pts)
Court 1
9:00 - 10:00 pmTeam Zimmerman (Sunset Foods) v. Team Lehrman (The Bucket List)Hoops
(13 pts)
Court 1
BYE WEEKSTeam Roberson (Fox in a Box), Team Stone (Chipotle)Double
Header
Monday June 19 presented by Dr. Jacob D.D.S.Week 2 - Windy City Fieldhouse (Hockey), Lincoln Park South Fields (Softball)SportCourt/ Field
7:30 - 8:30 pmTeam Kornblatt (RightFit Personal Training) v. Team Apuli (Rockin' Refuel)Softball
(25 pts)
Field 2
8:00 - 9:00 pmTeam Stone (Chipotle) v. Team Zimmerman (Sunset Foods)Hockey
(20 pts)
Court 5
8:30 - 9:30 pmTeam Dorfman (Hakimian Imports) v. Team Hubner (Biaggi's)Softball
(25 pts)
Field 2
9:00 - 10:00 pmTeam Lehrman (The Bucket List) v. Team Roberson (Fox in a Box) Hockey
(20 pts)
Court 5
Monday June 26 presented by Dr. Jacob D.D.S.Week 3 - Foster Turf Field (Football)SportCourt/ Field
7:00 - 8:00 pmTeam Kornblatt (RightFit Personal Training) v. Team Stone (Chipotle)Football
(20 pts)
Foster
8:00 - 9:00 pmTeam Apuli (Rockin' Refuel) v. Team Zimmerman (Sunset Foods)Football
(20 pts)
Foster
8:00 - 9:00 pmTeam Lehrman (The Bucket List) v. Team Hubner (Biaggi's)Football
(20 pts)
Foster
9:00 - 10:00 pmTeam Roberson (Fox in a Box) v. Team Dorfman (Hakimian Imports)Football
(20 pts)
Foster
Monday July 3NO GAMES - July 4
Monday July 10 presented by Dr. Jacob D.D.S.Week 4 - Windy City Fieldhouse (Hoops)SportCourt/Field
7:00 - 8:00 pm Team Dorfman (Hakimian Imports) v. Team Lehrman (The Bucket List)Hoops
(13 pts)
Court 1
8:00 - 9:00 pm Team Kornblatt (RightFit Personal Training) v. Team Roberson (Fox in a Box)Hoops
(13 pts)
Court 3
8:00 - 9:00 pm Team Apuli (Rockin' Refuel) v. Team Stone (Chipotle)Hoops
(13 pts)
Court 1
9:00 - 10:00 pm Team Hubner (Biaggi's) v. Team Zimmerman (Sunset Foods)Hoops
(13 pts)
Court 3
9:00 - 10:00 pm Team Roberson (Fox in a Box)** v. Team Stone (Chipotle)**Hoops
(13 pts)
Court 1
Monday July 17 presented by Dr. Jacob D.D.S.Week 5 - Windy City Fieldhouse (Hoops & Volleyball), Lincoln Park South Fields (Softball)SportCourt/ Field
7:30 - 8:30 pmTeam Hubner (Biaggi's) v. Team Stone (Chipotle)Hoops
(13 pts)
Court 3
7:30 - 8:30 pmTeam Kornblatt (RightFit Personal Training) v. Team Lehrman (The Bucket List)Hoops
(13 pts)
Court 1
8:30 - 9:30 pmTeam Apuli (Rockin' Refuel) v. Team Roberson (Fox in a Box)Hoops
(13 pts)
Court 1
8:30 - 9:30 pmTeam Dorfman (Hakimian Imports) v. Team Zimmerman (Sunset Foods)Hoops
(13 pts)
Court 3
Monday July 24 presented by Dr. Jacob D.D.S.Week 6 - Windy City Fieldhouse (Hoops & Soccer), Lincoln Park South Fields (Softball)SportCourt/ Field
7:30 - 8:30 pmTeam Kornblatt (RightFit Personal Training) v. Team Dorfman (Hakimian Imports)Hockey
(20 pts)
Court 5
7:30 - 8:30 pmTeam Stone (Chipotle) v. Team Lehrman (The Bucket List)Softball
(25 pts)
Field 2
8:30 - 9:30 pmTeam Hubner (Biaggi's) v. Team Apuli (Rockin' Refuel)Hockey
(20 pts)
Court 5
8:30 - 9:30 pmTeam Roberson (Fox in a Box) v. Team Zimmerman (Sunset Foods)Softball
(25 pts)
Field 2
Monday July 31 presented by Dr. Jacob D.D.S.Week 7 - Windy City Fieldhouse (Hoops & Volleyball), Lincoln Park South Fields (Softball), Wilson West Turf (Football)SportCourt/ Field
7:30 - 9:30 pmGroup A: Team Hubner (Biaggi's), Team Dorfman (Hakimian Imports), Team Lehrman (The Bucket List), Team Roberson (Fox in a Box)Volleyball
(18 pts)
Court 4
7:30 - 9:30 pmGroup B: Team Apuli (Rockin' Refuel), Team Kornblatt (RightFit Personal Training), Team Zimmerman (Sunset Foods), Team Stone (Chipotle)Volleyball
(18 pts)
Court 4
Monday Aug. 7 - PLAYOFFS presented by Dr. Jacob D.D.S.PLAYOFFS - Windy City Fieldhouse (Hoops & Hockey), Lincoln Park South Fields (Softball)SportCourt/ Field
7:00 - 8:00 pmOpening Rd:
7. Team Apuli (Rockin' Refuel) v. 8. Team Hubner (Biaggi's)
-- Winner plays Hockey at 8p
HockeyCourt 5
7:30 - 8:30 pmQuarters:
4. Team Lehrman (The Bucket List) v. 5. Team Stone (Chipotle)
-- Winner plays Softball at 8:30p
SoftballField 2
7:30 - 8:30 pmQuarters:
3. Team Dorfman (Hakimian Imports) v. 6. Team Roberson (Fox in a Box)
-- Winner Hockey plays at 9p
HoopsCourt 1
8:00 - 9:00 pmQuarters:
2. Team Kornblatt (RightFit Personal Training) v. Winner 7/8
-- Winner plays Hockey at 9p
HockeyCourt 5
8:30 - 9:30 pmFinal4:
1. Team Zimmerman (Sunset Foods) v. Winner 4/5
SoftballField 2
9:00 - 10:00 pmFinal4:
2/7/8 v. 3/6
HockeyCourt 5
Monday Aug. 14 - CHAMPIONSHIP MONDAY presented by Dr. Jacob D.D.S.CHAMPIONSHIP - Lincoln Park South FieldsSportCourt/ Field
7:30 - 8:30 pmChampionship:
1. Team Zimmerman (Sunset Foods) v. 7. Team Apuli (Rockin' Refuel)
SoftballField 2