Suburbs Prep Flag Football Schedule & Results

Need Directions? Click Here. 

Saturday Sept. 16 presented by GradCityFieldLocationHome  Visitor 
3:30 - 4:30 pmField 1Wolter's FieldTeam Lehrman (Camp Ojibwa)12vs.Team Powers (Schweitzer Title)6
3:30 - 4:30 pmField 2Wolter's FieldTeam Saps (Biaggi's Gold)32vs.Team Goldman (Sushi Kushi Too)9
4:30 - 5:30 pmField 1Wolter's FieldTeam Gerszonovicz (Twice as Fit)27vs.Team Kirsch (SLA Insurance)0
4:30 - 5:30 pmField 2Wolter's FieldTeam Dincin (Biaggi's Brown)0vs.Team Goldberg (Dr. Jacob D.D.S.)44
Saturday Sept. 23 DOUBLE HEADERS presented by GradCityFieldLocationHome  Visitor 
3:00 - 4:00 pmField 1Sunset ParkTeam Powers (Schweitzer Title)**21vs.Team Kirsch (SLA Insurance)**0
3:00 - 4:00 pmField 2Sunset ParkTeam Goldman (Sushi Kushi Too)**0vs.Team Goldberg (Dr. Jacob D.D.S.)44
4:00 - 5:00 pmField 1Sunset ParkTeam Powers (Schweitzer Title)**27vs.Team Goldman (Sushi Kushi Too)**26
4:00 - 5:00 pmField 2Sunset ParkTeam Saps (Biaggi's Gold)**26vs.Team Kirsch (SLA Insurance)**14
5:00 - 6:00 pmField 1Sunset ParkTeam Lehrman (Camp Ojibwa)27vs.Team Saps (Biaggi's Gold)**6
5:00 - 6:00 pmField 2Sunset ParkTeam Dincin (Biaggi's Brown)18vs.Team Gerszonovicz (Twice as Fit)21
**Double Headers
Saturday Sept. 30 presented by GradCityNO GAMES - Jewish Holidays
Saturday Oct. 7 presented by GradCityFieldLocationHome  Visitor 
3:30 - 4:30 pmField 1Wolter's FieldTeam Powers (Schweitzer Title)0vs.Team Dincin (Biaggi's Brown)34
3:30 - 4:30 pmField 2Wolter's FieldTeam Gerszonovicz (Twice as Fit)**27vs.Team Goldman (Sushi Kushi Too)0
4:30 - 5:30 pmField 1Wolter's FieldTeam Saps (Biaggi's Gold)ROvs.Team Gerszonovicz (Twice as Fit)**RO
4:30 - 5:30 pmField 2Wolter's FieldTeam Lehrman (Camp Ojibwa)ROvs.Team Kirsch (SLA Insurance)RO
**Double Header
Games To Be Made Up! FieldLocationHome  Visitor 
1:00 - 2:00 pmField 1Sunset ParkTeam Powers (Schweitzer Title)vs.Team Gerszonovicz (Twice as Fit)**
1:00 - 2:00 pmField 2Sunset ParkTeam Saps (Biaggi's Gold)**vs.Team Goldberg (Dr. Jacob D.D.S.)
2:00 - 3:00 pmField 1Sunset ParkTeam Saps (Biaggi's Gold)**vs.Team Gerszonovicz (Twice as Fit)**
2:00 - 3:00 pmField 2Sunset ParkTeam Lehrman (Camp Ojibwa)**vs.Team Kirsch (SLA Insurance)**
3:00 - 4:00 pmField 1Sunset ParkTeam Lehrman (Camp Ojibwa)**vs.Team Goldman (Sushi Kushi Too)
3:00 - 4:00 pmField 2Sunset ParkTeam Dincin (Biaggi's Brown)vs.Team Kirsch (SLA Insurance)**
**Double Header
Saturday Oct. 21 presented by GradCityFieldLocationHome  Visitor 
3:00 - 4:00 pmField 1Wolter's FieldTeam Powers (Schweitzer Title)12vs.Team Goldberg (Dr. Jacob D.D.S.)***35
3:00 - 4:00 pmField 2Wolter's FieldTeam Kirsch (SLA Insurance)6vs.Team Goldman (Sushi Kushi Too)9
4:00 - 5:00 pmField 1Wolter's FieldTeam Gerszonovicz (Twice as Fit)0vs.Team Goldberg (Dr. Jacob D.D.S.)***34
4:00 - 5:00 pmField 2Wolter's FieldTeam Dincin (Biaggi's Brown)**0vs.Team Lehrman (Camp Ojibwa)**36
5:00 - 6:00 pmField 1Wolter's FieldTeam Lehrman (Camp Ojibwa)**13vs.Team Goldberg (Dr. Jacob D.D.S.)***19
5:00 - 6:00 pmField 2Wolter's FieldTeam Saps (Biaggi's Gold)0vs.Team Dincin (Biaggi's Brown)**18
**Double Headers
***Triple Header
Saturday Oct. 28 presented by GradCity FieldLocationHome  Visitor 
2:30 - 3:30 pmField 1Wolter's FieldTeam Powers (Schweitzer Title)13vs.Team Gerszonovicz (Twice as Fit)**50
2:30 - 3:30 pmField 2Wolter's FieldTeam Saps (Biaggi's Gold)**6vs.Team Goldberg (Dr. Jacob D.D.S.)24
3:30 - 4:30 pmField 1Wolter's FieldTeam Saps (Biaggi's Gold)**0vs.Team Gerszonovicz (Twice as Fit)**50
3:30 - 4:30 pmField 2Wolter's FieldTeam Lehrman (Camp Ojibwa)**35vs.Team Kirsch (SLA Insurance)**0
4:30 - 5:30 pmField 1Wolter's FieldTeam Lehrman (Camp Ojibwa)**42vs.Team Goldman (Sushi Kushi Too)9
4:30 - 5:30 pmField 2Wolter's FieldTeam Dincin (Biaggi's Brown)13vs.Team Kirsch (SLA Insurance)**0
**Double Header
Saturday Nov. 11 PLAYOFFS presented by GradCityFieldLocationHome  Visitor 
1:30 - 2:30 pm
*Winner Plays Again
Field 1Wolter's Field7. Team Goldman (Sushi Kushi Too)8vs.8. Team Kirsch (SLA Insurance)0
1:30 - 2:30 pmField 2Wolter's Field4. Team Dincin (Biaggi's Brown)34vs.5. Team Powers (Schweitzer Title)12
2:30 - 3:30 pmField 1Wolter's Field2. Team Lehrman (Camp Ojibwa)40vs.7. Team Goldman (Sushi Kushi Too)0
2:30 - 3:30 pmField 2Wolter's Field3. Team Gerszonovicz (Twice as Fit)0vs.6. Team Saps (Biaggi's Gold)99
No Game1. Team Goldberg (Dr. Jacob D.D.S.)BYE to Final4
Saturday Nov. 18 Championship Saturday presented by GradCityFieldLocationHome  Visitor 
1:30 - 2:30 pmFinal4Wolter's Field1. Team Goldberg (Dr. Jacob D.D.S.)0vs.4. Team Dincin (Biaggi's Brown)20
1:30 - 2:30 pmFinal4Wolter's Field2. Team Lehrman (Camp Ojibwa)21vs.6. Team Saps (Biaggi's Gold)13
2:30 - 3:30 pmChamp.Wolter's Field2. Team Lehrman (Camp Ojibwa)20vs.4. Team Dincin (Biaggi's Brown)6